Közreműködik a folsav és a B12-vitamin anyagcseréjében.
Milyen hatásai vannak a B13-vitaminnak?
- Megvéd bizonyos májműködési zavaroktól és a korai öregedéstől.
- Elősegíti a sclerosis multiplex kezelését.
- Magnézium-orotát formájában adva oldja a szorongást és feszült állapotokat, enyhíti a pszichovegetatív kimerültséget, gátolja a koncentráló- és emlékezőképesség csökkenését.
Mennyi szükséges a B13-vitaminból?
A felnőttek ajánlott adagja 3 mikrogramm. Terhes és szoptató nőknek többet javasolnak.
Miben található meg a B13-vitamin?
Gyökérzöldségek, tejsavó.
A B13 vitamin ellenségei: a víz és a napfény.
Kapcsolódó bejegyzések
B4-vitamin, M-vitamin (Folsav)B4-vitamin (Folsav) A folsav vízben oldódó vitamin. Régebbi szóhasználattal folátként is szokták emlegetni. Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, és kiemelten várandós édesanyáknál, mert a…
K-vitamin (Fillokinon)K-vitamin (Fillokinon) A K-vitamin (Fillokinon) zsírban oldódó vitamin. Megjelenési formájában hasonlóan a D-vitaminhoz több megjelenési formában is létezik, így a szervezetben megtalálható a K1-vitamin és…
B15-vitamin (Pangamsav)Mivel eddig nem bizonyították be, hogy az étrend nélkülözhetetlen része, a szó szoros értelmében nem vitamin. Mennyiségét milligrammban (mg) mérik. Az E-vitaminhoz hasonló a hatása…
B9-vitamin (Folsav)B9-vitamin (Folsav) Az Inozitol, vagy Folsav egy B-vitaminfajta, melynek egyes kutatók olyan hatást tulajdonítanak, mint egy nyugtatószernek. Vannak, akik szerint kiváló altatószer, megszabadít a szorongástól…
B12-vitamin (Kobalamin)B12-vitamin (Kobalamin) Vízben oldódó vitamin, általában "vörös vitamin"-ként, vagy mint cianokobalamint ismerik. Segíti megelőzni a krónikus fáradtságot, depressziót, székrekedést, emésztési zavarokat, szédülést, álmosságot. Milyen hatásai…